Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

#1Kame

Viitorul - Steaua 1-3  EmptyVin Mar 25, 2016 2:22 pm

Kame

Steaua e la turaţie maximă, după o nouă victorie în play-off, pe terenul Viitorului. Oaspeţii de la Ovidiu au avut prima ocazie importantă prin Hamroun, după centrarea lui Enache (7). În minutul 33, centralul Marcel Bîrsan a dictat penalty pentru Steaua, după un duel în careu între Goulon şi Stanciu. Algerianul Hamroun a marcat din lovitura de pedeapsă al 7-lea gol în tricoul roş-albaştrilor.
În minutul 39, Bourceanu a centrat perfect, din lovitură liberă, pentru Adi Popa, care s-a strecurat printre Ganea şi Goulon şi l-a executat pe Pecanha. După o oră de joc, Nicuşor Stanciu a demonstrat încă o dată că este cel mai în formă jucător din campionat. Decarul Stelei a marcat pentru 3-0 după o altă pasă de kinogramă, semnată de Pintilii.
Minutul 73 a adus golul de onoare al gazdelor. Varela l-a faultat în careu pe Rusu iar Florin Tănase a marcat pe recuperare, după ce Niţă apărase iniţial lovitura de pedeapsă. Chiţu (86) a fost aproape să-l învingă pe Niţă, din lovitură liberă. În prelungiri (90+4), Stanciu a marcat din nou dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid iar Viitorul - Steaua s-a terminat 1-3.
Viitorul are un singur punct din primele 3 etape ale play-off-ului, în timp ce Steaua se menține la trei puncte în spatele Astrei.