Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

#1Kame 

[Metin2] [TuT] Ninja EmptyDum Mar 20, 2016 8:21 am

Kame

Ninja lama - PvM/PvP
Descriere caracter:


Caracterul Ninja Lamă este un caracter deosebit, nu spun aceste lucruri doar pentru faptul ca eu personal îndrăgesc acest caracter. Pentru început trebuie să întelegeţi că nu există un caracter perfect, toate caracterele sunt echilibrate fiecare caracter are defectele şi avantajele sale, atât în PvM cât şi PvP. Ninja Lamă începand cu level 86+ este un “asasin perfect”. Principalul atu al unui Ninja Lamă este atacul prin surprindere: cu care loveşte devastator, în momentul în care eşti în Camuflaj şi execuţi Ambuscada din spatele adversarului (contează foarte mult şi faptul daca prinzi o lovitură critica).

Avantajele ninja-ului lama.
-Magiile lui sunt foarte avantajoase , mai ales ambuscada + camuflajul care in combinatie este un skill ( magie ) foarte puternica.
-Alt avantaj este Norul Otravitor. Este o magie ce patrunde prin orice caracter . Si poate avea o sansa foarte mare de otravire ( Otrava este destul de importanta intr-un duel , deoarece scade damage pe langa cel care-l dai tu )
-un alt avantaj este faptul cum este creat Statusul, DEX la maxim 90 + DEX din bonus de pe alte iteme, creste valoare eschivei, deci şansai de a evita atacurile adversarului şi totodată creste damage-ul competenţelor.

Dezavantajele ninja-ului lama
-In primul rand , ninja-ul nu beneficiaza de marirea atacului cum are Razboinicul ( aura sabiei ) si Sura pe magii AM (arme magice) Tais Vrajit. Din acest motiv , trebuie muncit putin mai mult la un ninja PvM(Player versus Mob) , bazandu-se doar pe competentele lui .
- al doilea dezavantaj este ca ninja pe lama n-are posibilitatea de a da necunostiinta. Cum ar fi Razboinicul cu izbitura , sau pe magii mentale atacul sabiei.

În primul rând toţi trebuie să înţelegem simplul fapt că la început nu trebuie sa ne axăm pe duel, ce facem ne bucurăm ca omoram adversari la level 30 de level 35?! şi nu suntem în stare să batem o grupă de Orci negrii! Trebuie să gândim în perspectivă la faptul că întai trebuie să creştem ca să putem evolua şi apoi în timp să ne facem şi caracter pentru PvP. Toţi din start daţi sfaturi cum să realizaţi un ninja Lama corect şi din prima il faceţi pentru PvP, dar uitaţi că între timp trebuie să creşteţi, nu ramâneţi pe loc cu caracterul la level 30! Aud mereu sfaturi să pui pe foile negre pietre anti-razboinic, fiind cea mai mare greşeală, strici arma, cum mai creşti cu ea? Daca totuşi doriţi să va faceţi caracterul si pentru duel vă sugerez să folosiţi 2 arme diferite pentru PvM şi pentru PvP. La Ninja Lama nu îţi poti permite sa ai arma mixta. Ca mai intalnesti pe joc oameni care iti spun sa pui piatra de war si de mob ca sa poti face si pvp dar sa si cresti ( pvm )

Statusul:
Ninja-ul se bazeaza pe DEX (dexteritate/flexibilitate) si statusul ar trebui sa arate asa:
*2 puncte puse pe DEX , 1 pe VIT ( in timp ce cresti ) si tot asa , pana DEX-ul Ajunge 90 , dupa punem 2 VIT , 1 STR . Pana VIT-ul ajunge 90 , dupa toate punctele le punem pe STR.
Dexteritatea te ajuta in eschivarea atacurilor mobilor / playerilor . Iar VIT-ul sau vitalitatea , este pentru a avea mai multa viata. Cu cat ai mai multa viata , cu atat rezisti mai mult , si poti ataca si mai mult.

Pe unde ar trebui sa cresti:
Level 1-10: în map 1 la animale;

Level 10-20: map 1 sau map 2 la amazoane;

Level 20-35: map 2 la ceilalţi mobi;

Level 35-50: se poate creşte la BO în party, iar de la level 40 se poate creşte şi în DT dar depinde de iteme…;

Level 50-60: se poate creşte în V1;

Level 60-75: V2 (cu inel de exp se poate şi până la level 80);

Level 75+: Grota Exilului (V3).

Cum facem banii ?
-Banii ii facem prin 2 modalitati:
*Farmam la pietre metin , batem grupe de mobi ( mai mari grupele )
*Sau negoturi intre playeri.

Negotul:
* Ca esti in foame de bani , ca ai nevoie neaparat de ceva , niciodata sa nu dai cu pret scazut.
Eu am facut aceasta greseala .. si tot eu am avut de pierdut , chiar daca mi-am indeplinit scopul.
Incercati sa dati itemele sau ce aveti voi , cu pret putin ridicat. Nu mult , dar ca sa aveti " de-un suc "
In caz de nu merge , interesati-va cam cat costa , si dati la pret MEDIU.

Armurile , armele , accesoriile daca puteti , evoluati-le pana la maxim ca sa beneficiati putin de bonusurile oferite .

https://c4strike.forumattivo.it

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum